Za i przeciw elektrowniom wiatrowym

antywiatrak

Oprócz ewentualnych , wątpliwych korzyści z podatków od nieruchomości i korzyści właścicieli na których zlokalizowane będą wiatraki, zgoda na lokalizację ferm wiatrowych powoduje  znaczące koszty ekonomiczne – szczególnie przy założeniach zbyt bliskiej lokalizacji wiatraków od siedzib ludzkich.
Oprócz ryzyka utraty zdrowia, nieodwracalnej utraty walorów historyczno-architektonicznych, następuje degradacja ekonomiczna ludności zamieszkującej tereny w pobliżu ferm wiatrowych.

Po analizie można zadać pytanie kto i po co chce nas „uszczęśliwić” farmami wiatrowymi w Gminie Golcza ?
Otóż największy dochód uzyskają firmy wiatrakowe , gdyż niestety funkcjonuje system dofinansowań unijnych do takich inwestycji oraz przepisy które umożliwiają sprzedaż prądu wytworzonego z elektrowni wiatrowych po wyższych cenach niż prąd w sieci, a także system tzw. zielonych certyfikatów które firmy wiatrakowe sprzedają elektrowniom konwencjonalnym po wyższych cenach nawet niż koszty cen energii elektrycznej.

Czytaj więcej za i przeciw